Eskişehir!

THE MERLOT HOTEL KING SUIT’S SIZE IHTISAMI SUNUYOR..


İsa'dan önce birinci bin yılda Porsuk Nehri kıyılarında Frigyalılar tarafından kurulan Eskişehir, Türkiye'nin en önemli yol kavşaklarından birisidir. Eskişehir artık ticaretin de önemli merkezlerinden biri haline gelmiştir.

Yunus Emre, Nasrettin Hoca gibi tarihi kişileri yetiştiren Eskişehir, lületaşı ve çeşitli haslıklara iyi gelen sıcak su kaynakları ile de ünlüdür.
Eskişehir kültürel zenginliği kadar doğal güzellikleri, mutfağı, alışveriş olanakları ve eğlence hayatı ile önemli bir turizm merkezi haline gelmiştir.
Ortasından Porsuk Çayı geçen şehir, Osmangazi Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi nedeniyle bir öğrenci kenti görünümündedir.
Eskişehir’de hafta sonunu değerlendireceğiniz, Türk Hava Kurumu Eğitim Merkezi' nin bulunduğu bu kampta dünya standartlarında eğitici ve öğreticilerinin eşliğinde her türlü hava sporu yapılabilmektedir.

Hızlı Tren ile Eskişehir’e ulaşım artık çok kolaydır. Ankara 1 saat 25 dakika, İstanbul 1 saat 40 dakika, Konya 2 saat.
Eskişehir’e geldiğinizde;
Tarihi Odunpazarı evlerini gezmeden, Porsuk Nehri kıyısında bir kahve içmeden, Yazılıkaya'yı (Frig Vadisi) gezmeden, Ünlü Kent Park ve Kültür Bilim Parkını görmeden, Şehrin en ünlü yemeği olan çiğböreğinin tadına bakmadan, Lületaşı eserlerinden satın almadan dönmeyin.